|  |  |  |  |  |  | 

Korfu atrakcje Korfu fauna Korfu Grecja Korfu lotnisko Korfu pogoda Wyspa Korfu

Wypożyczalnia samochodów Korfu

Wypożyczalnia samochodów Korfu
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Korfu – popularna grecka wyspa

Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem morza).

Korfu bez wątpienia przyciąga przede wszystkim swym pięknem. Krajobraz, jaki można podziwiać w tym miejscu, zdecydowanie zachwyca każdego, kto odwiedzi tę wyspę. Korfu to cudowne, idealne do odpoczynku plaże i doskonała architektura. Liczne zabytki wręcz zapierają dech w piersiach. Na turystów czeka również świetna kuchnia grecka, świeże owoce oraz dobrej jakości kawa i alkohol.

Z uwagi na ilość osób, odwiedzających Korfu co roku, na terenie wyspy znajduje się mnóstwo hoteli i pensjonatów o różnorodnym standardzie. Na pewno każdy zainteresowany znajdzie nocleg dla siebie, jednak warto zadbać o to wcześniej, zwłaszcza w szczycie sezonu urlopowego.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

wypozyczalnia-samochodow-korfu

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Rosja z perspektywy literackiej

    Rosja z perspektywy literackiej

    Jeśli spojrzymy na literaturę rosyjską, bez wątpienia przyznamy, że jest jedną z najważniejszych, jaka istnieje na świecie. Autorów, którzy wywarli wpływ na cały świat można by mnożyć w nieskończoność. My jednak skoncentrujemy się na tych najistotniejszych. A oto te najważniejsze nazwiska, o których zapomnieć zdecydowanie nie można, chcąc zrozumieć fenomen rosyjskich powieści. Na początek klasyk

  • Religia w Rosji

    Religia w Rosji

    Rosja jest krajem bardzo zróżnicowanym pod względem etnicznym, zamieszkują ją różne ludy i grupy etniczne. Według różnych danych, struktura wyznaniowa społeczeństwa przedstawia się w odmienny sposób. Znaczna większość rosyjskich obywateli to chrześcijanie, z czego większość stanowią prawosławni. Prawie wszyscy wyznawcy prawosławia należą do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Jednak liczba osób, które biorą czynny udział w życiu