|  | 

Korfu Grecja

Mysia Wyspa Korfu

Mysia Wyspa Korfu
1 vote, 1.00 avg. rating (49% score)

Grecka wyspa

Zbliża się sezon wakacyjny, co daje nam okazję do rozpoczęcia planowania i przygotowań wyjazdów wypoczynkowych. Jak deklaruje część Polaków, zostaną oni w naszym kraju i wybiorą kierunki takie jak Pomorze, Podkarpacie czy Mazury. Jednak, z roku na rok, coraz więcej rodaków wybiera wczasy za granicą, nie tylko w Europie, ale nawet na najodleglejszych zakątkach świata.
Jednym z ulubionych kierunków turystycznych jest Grecja, czyli jedno z najstarszych państw, z długą historią i obszernym dziedzictwem kulturowym. Mówi się o niej, że stanowi kolebkę cywilizacji zachodniej. To stąd wywodzą się Igrzyska Olimpijskie, demokracja czy filozofia. To tutaj kształtowały się największe religie politeistyczne.
Będąc na wczasach na greckich ziemiach, warto za jeden z celów podróży obrać Korfu – czyli wyspę o górzystym ukształtowaniu, w północnej części Morza Jońskiego, znajdującą się w pobliżu Albanii. Najwyższym szczytem jest Pantokrator o wysokości ponad 900 metrów. Ponadto na wyspie swoje miejsce ma Świątynia Artemidy, zachowany przykład porządku doryckiego.
Szukając miejsca noclegu warto wiedzieć, że choć jest to wyspa to zamieszkuje ja ponad sto tysięcy osób.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

mysia-wyspa-korfu

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Poznaj historię

    Poznaj historię

    Z całą pewnością dla każdego z nas powinno być ważne, żeby nie tylko orientować się w tym, co dzieje się obecnie, ale również doskonale wiedzieć, jak wyglądała historia. Pomimo tego, że tak wiele osób uznaje historię za nudną i tak wiele nie zwraca na nią większej uwagi, jest ona naprawdę istotna. Jak najbardziej powinniśmy orientować

  • Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Korfu – popularna grecka wyspa Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem