|  | 

Korfu fauna

Korfu zabytki

Korfu zabytki
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Jak dotrzeć na Korfu?

Korfu to położna na Morzu Jońskim grecka wyspa, sąsiadująca z Albanią. Często określa się ją jako „green island” („zielona wyspa”), co jest dość oczywiste, gdy choć raz odwiedzi się to miejsce. Korfu to moc roślinności, zieleni, malowniczych krajobrazów, zatok, wspaniałych plaż. Oczywiście nie można zapomnieć także o zabytkach. Wszystko to sprawia, że Korfu staje się miejscem wręcz idealnym na wyjazd wakacyjny.

Na Korfu zdecydowanie najszybciej można dostać się, lecąc samolotem z Warszawy, Rzeszowa, Poznania lub Katowic. Wiele biur podróży oferuje wycieczki na Korfu, ale warto także samemu organizować sobie wyjazd. Bilety na samolot często bywają w naprawdę atrakcyjnych cenach, nieprzekraczających 400 zł.

Część turystów decyduje się również na dojazd na Korfu autem. Samochód nie jest co prawda tak szybkim środkiem transportu, jak samolot, ale ta forma podróżowania również ma swoje atuty. Na pewno daje większą niezależność i możliwość zwiedzenia dodatkowych miejsc po drodze, np. w Albanii. Oczywiście konieczny jest wówczas bilet na prom, który zapewni dotarcie na wyspę.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

korfu-zabytki

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Powstanie ZSRR

    Powstanie ZSRR

    Bolszewicy, który w głównej mierze przyczynili się do wybuchu rewolucji październikowej, sądzili, że rewolucja ta zapoczątkuje zmiany na całym świecie. W większości państw, a zwłaszcza na Węgrzech i w Niemczech ruch rewolucyjny został stłumiony. Bolszewicy starali się także wyruszyć na zachód, aby siłą propagować nowy system. Pierwszym ich celem stała się Polska, jednak wojna polsko-bolszewicka

  • Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Korfu – popularna grecka wyspa Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem