|  |  |  |  |  |  | 

Korfu atrakcje Korfu fauna Korfu Grecja Korfu lotnisko Korfu pogoda Wyspa Korfu

Korfu pogoda wrzesień

Korfu pogoda wrzesień
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Wyspa-inspiracja

Grecja i jej wybrzeże to popularne kierunki wakacyjnych podróży Polaków. Zapewne przyciąga nas obietnica słońca, ciepła oraz chęć poznania kulturowej kolebki Europy.

Jedną z bardziej obleganych greckich wysp jest znajdująca się w północnej części Morza Jońskiego górzysta (najwyższy szczyt, Pantakrator, liczy sobie ponad 900 metrów) Korfu, z urokliwą stolicą o tej samej nazwie. Wyspa żyje z turystyki, jest więc dobrze skomunikowana z lądem, znajdują się tam też liczne hotele, restauracje oraz kluby, nie wspominając o zabytkach – wyspę skolonizowano wszak, rękoma i łodziami osadników z Koryntu, jeszcze w starożytności, aczkolwiek wówczas zwaną ją Kerkyrą. Już będąc na Korfu, warto wybrać się na wycieczkę morską i obejrzeć urokliwe greckie wysepki, tworzące gminę o nazwie – a juści – Korfu.

Również osoby zainteresowane turystyką literacką będą miały na Korfu co robić. Możliwe, że to właśnie ono jest pierwowzorem wyspy z „Burzy” Szekspira, a o Korfu pisali autorzy tej miary co John Milton, Zbigniew Herbert czy Lawrence Durrell i jego brat, znany przyrodnik, Gerald Durrell.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

korfu-pogoda-wrzesien

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Rosja z perspektywy literackiej

    Rosja z perspektywy literackiej

    Jeśli spojrzymy na literaturę rosyjską, bez wątpienia przyznamy, że jest jedną z najważniejszych, jaka istnieje na świecie. Autorów, którzy wywarli wpływ na cały świat można by mnożyć w nieskończoność. My jednak skoncentrujemy się na tych najistotniejszych. A oto te najważniejsze nazwiska, o których zapomnieć zdecydowanie nie można, chcąc zrozumieć fenomen rosyjskich powieści. Na początek klasyk

  • Religia w Rosji

    Religia w Rosji

    Rosja jest krajem bardzo zróżnicowanym pod względem etnicznym, zamieszkują ją różne ludy i grupy etniczne. Według różnych danych, struktura wyznaniowa społeczeństwa przedstawia się w odmienny sposób. Znaczna większość rosyjskich obywateli to chrześcijanie, z czego większość stanowią prawosławni. Prawie wszyscy wyznawcy prawosławia należą do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Jednak liczba osób, które biorą czynny udział w życiu